2012 Londra Olimpiyatlarına Katılma Hakkı Elde Eden Sporcularımız
23.07.2012 14:59
SPOR DALI
|
AD SOYAD
|
BRANŞ
|
|
---|---|---|---|
ATICILIK | Çiğdem Özyaman (K) | Skeet | |
İsmail Keleş (E) | 10 m Havalı Tabanca | ||
Nihan Kantarcı (K) | Trap | ||
Oğuzhan Tüzün (E) | Trap | ||
Yusuf Dikeç (E) | Tabanca | ||
ATLETİZM A Barajı |
Pınar Saka (K) | 400 m - 4 X 400m Kadın Bayrak Takımı | |
Nagihan Karadere (K) | 400 m Engel | ||
Aslı Çakır Alptekin (K) | 1500 m | ||
Tuğba Karakaya (K) | 1500 m | ||
İlham Tanui Özbilen (E) | 1500 m | ||
Gamze Bulut (K) | 1500 m | ||
Binnaz Uslu (K) | 3000 m Engel | ||
Tarık Langat Akdağ (E) | 3000 m Engel | ||
Ozlem Kaya (K) | 3000 m Engel | ||
Gülcan Mıngır (K) | 3000 m Engel | ||
Polat Kemboi Arıkan (E) | 5000 m -10000m | ||
Dudu Karakaya (K) | 5000 m | ||
Ercüment Olgundeniz (E) | Disk Atma | ||
Eşref Apak (E) | Çekiç Atma | ||
Tuğçe Şahutoğlu (K) | Çekiç Atma | ||
Kıvılcım Kaya (K) | Çekiç Atma | ||
Fatih Avan (E) | Cirit Atma | ||
Bahar Doğan (K) | Maraton | ||
Sultan Haydar (K) | Maraton | ||
Ümmü Kiraz (K) | Maraton | ||
Bekir Karayel (E) | Maraton | ||
Sema Apak (K) | 4 X 400 Kadın Bayrak Takımı | ||
Meliz Redif (K) | 4 X 400 Kadın Bayrak Takımı | ||
Birsen Engin (K) | 4 X 400 Kadın Bayrak Takımı | ||
Özge Akın (K) | 4 X 400 Kadın Bayrak Takımı | ||
Elif Yıldırım (K) | 4 X 400 Kadın Bayrak Takımı | ||
ATLETİZM B Barajı |
Nimet Karakuş (K) | 100 m | |
Nevin Yanıt (K) | 100 m Engel | ||
Merve Aydın (K) | 800 m | ||
Burcu Ayhan (K) | Yüksek Atlama | ||
Karin Melis Mey (K) | Uzun Atlama | ||
Hüseyin Atıcı (E) | Gülle Atma | ||
Semiha Mutlu (K) | 20 Km Yürüyüş | ||
BADMİNTON | Neslihan Yiğit (K) | Tekler | |
BASKETBOL | Bahar Çağlar (K) | Basketbol Kadın Milli Takımı | |
Birsel Vardarlı (K) | Basketbol Kadın Milli Takımı | ||
Esmeral Tunçluer (K) | Basketbol Kadın Milli Takımı | ||
Işıl Alben (K) | Basketbol Kadın Milli Takımı | ||
Kuanitra Holingsvorth (K) | Basketbol Kadın Milli Takımı | ||
Nevriye Yılmaz (K) | Basketbol Kadın Milli Takımı | ||
Nilay Kartaltepe (K) | Basketbol Kadın Milli Takımı | ||
Şaziye İvegin (K) | Basketbol Kadın Milli Takımı | ||
Tuğba Palazoğlu (K) | Basketbol Kadın Milli Takımı | ||
Tuğçe Canıtez (K) | Basketbol Kadın Milli Takımı | ||
Yasemin Begüm Dalgalar (K) | Basketbol Kadın Milli Takımı | ||
Yasemin Horasan (K) | Basketbol Kadın Milli Takımı | ||
BİSİKLET | Ahmet Akdilek (E) | Yol Bisikleti | |
Miraç Kal (E) | Yol Bisikleti | ||
Kemal Küçükbay (E) | Yol Bisikleti | ||
BOKS | Ferhat Pehlivan (E) | 49 Kg | |
Selçuk Eker (E) | 52 Kg | ||
Fatih Keleş (E) | 60 Kg | ||
Yakup Şener (E) | 64 Kg | ||
Adem Kılıççı(E) | 75 Kg | ||
Bahram Muzaffer (E) | 81 Kg | ||
CİMNASTİK | Göksu Üçtaş (K) | Artistik Cimnastik | |
GÜREŞ | Ayhan Karakuş (E) | Grekoromen 56 Kg | |
Rahman Bilici (E) | Grekoromen 60 Kg | ||
Atakan Yüksel (E) | Grekoromen 66 Kg | ||
Selçuk Çebi (E) | Grekoromen 74 Kg | ||
Nazmi Avluca (E) | Grekoromen 84 Kg | ||
Cenk İldem (E) | Grekoromen 96 Kg | ||
Rıza Kayaalp (E) | Grekoromen 120 Kg | ||
Ahmet Peker (E) | Serbest 55 Kg | ||
Ramazan Şahin (E) | Serbest 66 Kg | ||
İbrahim Bölükbaşı (E) | Serbest 84 Kg | ||
Serhat Balcı (E) | Serbest 96 Kg | ||
Taha Akgül (E) | Serbest 120 Kg | ||
Elif Jale Yeşilırmak (K) | 63 Kg | ||
HALTER | Nurdan Karagöz (K) | 48 Kg | |
Aylin Daşdelen (K) | 53 Kg | ||
Bediha Tunadağı (K) | 58 Kg | ||
Sibel Şimşek (K) | 63 Kg | ||
Erol Bilgin (E) | 62 Kg | ||
Hurşit Atak (E) | 62 Kg | ||
Mete Binay (E) | 69 Kg | ||
Fatih Baydar (E) | 85 Kg | ||
İbrahim Arat (E) | 94 Kg | ||
JUDO | Gülşah Kocatürk (K) | +78 Kg | |
Sezer Huysuz (E) | 73 Kg | ||
MASA TENİSİ | Melek Hu (K) | Tekler | |
Bora Vang (E) | Tekler | ||
OKÇULUK | Begül Löklüoğlu (K) | Klasik Yay | |
TAEKWONDO | Nur Tatar (K) | 67 Kg | |
Servet Tazegül (E) | 68 Kg | ||
Bahri Tanrıkulu (E) | +80 Kg | ||
VOLEYBOL | Esra Gümüş (K) | Voleybol Kadın Milli Takımı | |
Gülden Kayalar Kuzubaşıoğlu (K) | Voleybol Kadın Milli Takımı | ||
Gizem Güreşen (K) | Voleybol Kadın Milli Takımı | ||
Ergül Avcı (K) | Voleybol Kadın Milli Takımı | ||
Polen Uslupehlivan (K) | Voleybol Kadın Milli Takımı | ||
Bahar Toksoy (K) | Voleybol Kadın Milli Takımı | ||
Özge Kırdar Çemberci (K) | Voleybol Kadın Milli Takımı | ||
Gözde Sonsırma (K) | Voleybol Kadın Milli Takımı | ||
Naz Aydemir (K) | Voleybol Kadın Milli Takımı | ||
Neriman Özsoy (K) | Voleybol Kadın Milli Takımı | ||
Eda Erdem Dündar (K) | Voleybol Kadın Milli Takımı | ||
Neslihan Darnel (K) | Voleybol Kadın Milli Takımı | ||
YELKEN | Nazlı Çağla Dönertaş (K) | Laser Radial | |
Mustafa Çakır (E) | Laser | ||
Deniz Çınar (E) | 470 | ||
Ateş Çınar (E) | 470 | ||
Alican Kaynar (E) | Finn | ||
YÜZME | Burcu Dolunay (K) - A Barajı | 50m Serbest - 100m Serbest | |
Hazal Sarıkaya (K) | 100m Sırtüstü | ||
Dilara Buse Günaydın (K) | 100m Kurbağalama & 200 m Kurbağalama | ||
Derya Büyükuncu (E) | 200m Sırtüstü | ||
Ediz Yıldırımer (E) | 1500 m Serbest | ||
Kemal Arda Gürdal (E) | 100 m Serbest |
———
Geri